Umelý trávnik – perfektné riešenie pre záhradu a balkón

Zelený trávnik je tiež súčasťou krásneho záhradného dizajnu. Ak máte zelený trávnik vo vlastnej vonkajšej oblasti, mali by ste očakávať veľké úsilie pri jeho údržbe. Nie každý však má zelený palec … Navyše údržba trávnika pre mnohých znamená otravné záhradnícke práce, ktorým by sa najradšej vyhli. Pravdepodobne nie je pre vás pravidelná údržba trávnika jednoduchou záležitosťou, ale predsa sa nechcete obísť bez zelenej trávy, však? Našťastie existuje ešte jedna alternatíva zelenej vonkajšej podlahy – umelý trávnik. Máte teda pekný trávnik v horúcom lete aj v mrazivej zime. V nasledujúcom texte nájdete zaujímavosti o umelom trávniku pre záhrady a balkóny a dúfajme, že budete čerpať inšpiráciu pre svoj vlastný záhradný dizajn.

umelý trávnik na záhradu zelený trávnik letná zima

Umelý trávnik nahrádza tradičný trávnik

Vždyzelený trávnik je snom každého záhradníka. Mnoho majiteľov balkónov a terás by malo tiež radosť z dobre udržiavaného koberca z umelého trávnika. Rôzne druhy umelých trávnikov ponúkajú široké spektrum možností, aby ste si mohli vybrať najvhodnejší trávnik pre vašu individuálnu úpravu záhrady alebo terasy. Živý vzhľad je taký fascinujúci, že pomocou umelej trávy môžete okamžite vytvoriť vonku zelenú oázu. V závislosti od spôsobu výroby môže umelý trávnik vyzerať ako jednotlivé steblá trávy alebo ako ihličkový plstený povrch. Umelý trávnik nájdete aj v atypických farbách, ako je šedá alebo hnedá. A lacnejší umelý trávnik Nájsť niečo pre každý vkus a v každej cenovej kategórii preto nie je náročná úloha.

nápady na umelý trávnik pre záhradu

Je rozdiel, či umelý trávnik potrebujete iba krátko alebo ho chcete používať dlhšiu dobu. Podľa toho by ste si mali zvoliť vhodný typ umelého trávnika. Vaše deti sa teda môžu spokojne hrať na trávniku alebo si môžete dopriať príjemný dlhotrvajúci čas s radosťou na peknom grilovaní. Alebo by ste chceli mať v záhrade svoje vlastné futbalové ihrisko? V závislosti od toho sú kladené rôzne požiadavky na kvalitu, veľkosť a trvanlivosť umelého trávnika.

Umelý trávnik je úžasný spôsob, ako vytvoriť prirodzené pozadie pre určité udalosti. Vďaka svojmu rozmanitému použitiu je vhodný do štýlovej záhrady aj na malý útulný balkón.

umelý trávnik na záhradnom dvore vytvára nápady

Aké sú výhody umelého trávnika pre záhrady??

V prvom rade je starostlivosť oň oveľa jednoduchšia. Nie je potrebné zalievanie, kosenie ani hnojenie. Tiež máte krásne upravený zelený trávnik po celý rok. Aké ďalšie výhody má zelená umelá tráva??

Umelý trávnik:

  • nemá žiadne nezrovnalosti a má bezchybný vzhľad. Tiež nie sú žiadne plešaté a hnedé škvrny.
  • sa vyznačuje vysokou odolnosťou.
  • je veľmi odolný, vďaka čomu je mimoriadne praktický.
  • je lacná možnosť pre záhradu a balkón. Aj keď očakávate vyššie náklady na akvizíciu, potom neexistujú žiadne náklady na údržbu.
  • ponúka pohodlný povrch, ktorý je tiež veľmi bezpečný. Deti sa tak môžu pokojne hrať na tráve.
  • môže položiť každý majiteľ záhrady. Je to lacnejšie a pre niekoho aj vzrušujúcejšie. Nie je to ani veľmi zložité!

umelý trávnik pre záhradu nápady na vždyzelený trávnik

Na to si musíte dať pozor pri kúpe umelej trávy

Je dôležité vybrať správnu umelú trávu, ktorá sa dokonale zapíše do vašej vonkajšej oblasti. Niektorí ľudia kladú väčší dôraz na prirodzený vzhľad, pre iných je však nízka cena kľúčovým faktorom pri výbere. Pri hľadaní umelého trávnika by ste však mali vziať do úvahy niekoľko vecí.

  • UV stabilita je obzvlášť dôležitým faktorom. Pokiaľ je teda umelý trávnik dlhší čas vystavený intenzívnemu slnečnému žiareniu, mal by si svoju farebnú stálosť udržať dlhšie.
  • Je nevyhnutné zabrániť tvorbe vody pod umelým trávnikom. Pretože tomu bráni odvodnenie, je to nevyhnutné, ak si chcete svoj umelý trávnik užiť dlhšie.
  • Dávajte pozor, aby ste si vybrali vysoko kvalitný umelý trávnik. Vyhnite sa nákupu umelej trávy, ktorá je určená skôr na ozdobu.

Záver: Pravidelná práca na záhrade a starostlivosť o trávnik sú zvyčajne nevyhnutné v každej záhrade. S prírodným zeleným trávnikom je spojená aj veľká údržba. Trávnikový koberec z umelej trávy je perfektnou alternatívou k prírodnej tráve. Vysokokvalitné výrobky si treba zameniť so skutočným trávnikom. Šetríte peniaze, čas i námahu a stále máte v záhrade skvelý zelený trávnik!

umelý trávnik pre záhradu ľahko udržiavateľná záhrada prírodný záhradný dizajn