Správny výber nábytku do škôlky

Detská izba je ríšou hier a predstavivosti v každom dome. Je to však aj miesto útočiska, kde by sa vaše malé deti mali cítiť bezpečne. Tichá oáza spánku a pohodlná študovňa sú samozrejme tiež zahrnuté. Správne vybavenie je základom toho všetkého a na to určite potrebujete správny nábytok do detskej izby. Je pravda, že s dnešným obrovským výberom to nie je jednoduchá úloha. Vopred by ste si mali položiť niekoľko otázok, všetko si dobre premyslieť a v ideálnom prípade si nechať poradiť od znalého personálu na mieste alebo online. Dnes vám ako ďalšiu pomoc pri rozhodovaní dávame niekoľko ďalších informácií a tipov, pokiaľ ide o blaho vašich detí v ich vlastnej izbe..

Úložný priestor v detskej postieľke

Najdôležitejšie kritériá pri kúpe nábytku do detskej izby

Samozrejme, pri výbere detského nábytku z hľadiska farby, témy a štýlu existuje niekoľko subjektívnych faktorov. Tu sa nimi preto nebudeme zaoberať. Radi by sme vás upozornili na nasledujúce všeobecné kritériá, ktoré sú vždy nevyhnutné pre dokonalú detskú izbu.

bezpečnosť

Nábytok do detskej izby by mal byť v prvom rade bezpečný a vylúčiť akékoľvek riziko úrazu. Vyberajte si preto prevedenie, ktoré nemá ostré hrany. Tu sú jednoznačne výhodné zaoblené rohy. Väčšie kusy nábytku, ako sú skrine, komody a police, by ste rozhodne mali priskrutkovať k stene, obzvlášť u malých detí. V opačnom prípade sa môžu prevrhnúť a mať hrozné následky.

Ergonómia a funkčnosť

Každý jeden kus nábytku by mal optimálne slúžiť motorickým schopnostiam a potrebám dieťaťa. Tu sú tzv "rastie s nimi" Nábytok perfektná voľba. Pretože sú nastaviteľné tak na výšku, ako aj na dĺžku. Napríklad stôl, sedadlo a postele je možné individuálne nastaviť na dlhší čas. Nemusíte vždy kupovať nový nábytok pre každú rastovú fázu tých najmenších.

stolička pre detský nábytok, ktorá rastie s dieťaťom

Dlhovekosť a udržateľnosť

Vyberte si správne materiály pre detský nábytok. Mali by byť odolné a robustné, aby odolávali šanteniu oveľa dlhšie. Dlhovekosť tiež znamená udržateľnosť. Okrem toho existuje pôvod a spôsob výroby materiálov. Neupravené drevo je samozrejme na vrchole rebríčka, ale zlý plast nie je ani kvalitný plast, ani MDF alebo HDF. Je dôležité vždy venovať pozornosť medzinárodne známym pečaťiam kvality, ako sú GS (testovaná bezpečnosť), značka kvality RAL alebo Golden M. To vám dáva istotu, že neexistujú žiadne škodlivé VOC (tj. Žiadne prchavé organické zlúčeniny) v miestnosti sa môže uvoľňovať vzduch. Okrem toho sa s takýmito výrobkami používajú iba farby a laky na vodnej báze, ktoré nemôžu ovplyvniť zdravie dieťaťa.

Aby ste boli v bezpečí a splnili všetky tieto kritériá, mali by ste zvážiť nákup Nábytok do škôlky spoliehajte sa výlučne na vysokokvalitných výrobcov a dodávateľov. Za žiadnych okolností by ste nemali šetriť na zlom konci a vytvárať svojim malým pokladom najlepšie životné podmienky.

moderný nábytok do škôlky

Urobte priestor na spanie čo najpohodlnejší

Pokojný a zdravý spánok je pre deti mimoriadne dôležitý, najmä v raných fázach rastu. O to dôležitejšie je nájsť správnu postieľku a matrac. Ak s tým chcete byť šikovní a flexibilní, postieľky, ktoré je možné prestavať, sú veľmi dobrým rozhodnutím. Tieto sú vhodné aj pre deti od 3 rokov a neskôr ich možno ľahko vymeniť za štandardnú posteľ 90×200, ktorá je dokonca vhodná aj pre mladých ľudí. Poschodová posteľ je obľúbeným riešením najmä do menších detských izieb. Šetrí to nielen veľa miesta, ale je to aj veľmi vzrušujúce pre deti. Môžete pod ním hrať alebo študovať. A samozrejme, väčšina malých dobrodruhov rada spí vo vzduchu.

Poschodová posteľ v detskej izbe

Optimálne ergonomicky nastavte herný a študijný priestor

Pri zariaďovaní detskej izby je zónovanie veľmi dôležité. Ak máte dostatok miesta, môžete niektoré detské poličky použiť ako rozdeľovače miestností. Ak nie, bolo by veľmi praktické spoľahnúť sa na modulárny a multifunkčný nábytok do detskej izby. Okrem ergonomických, polohovateľných stolov a stoličiek existuje aj mnoho ďalších kusov nábytku, vďaka ktorým je učenie a hranie oveľa efektívnejšie a predovšetkým zábavnejšie. Dolné komody a skrinky, ktoré povzbudzujú dieťa k priťahovaniu a upratovaniu hračiek, zvyčajne zaisťujú dieťaťu väčšiu nezávislosť..

zriadiť malú detskú izbu

Vytvorte dostatočný úložný priestor

Postupom času sa v detskej izbe hromadí mnoho predmetov, ktoré vyžadujú stále viac úložného priestoru. Pravidelne by ste mali upratovať nielen hračky a oblečenie, ale aj knihy a šance. Vysoké, vstavané skrine a otvorené regály tu nie sú dobrou voľbou. Najlepšie je použiť plošiny a úložné boxy, ako aj posteľné boxy, zásuvky a komody. Na všetko je v zásade dostatok miesta, od zimných búnd a prikrývok cez plyšové hračky a ponožky až po ručne vyrobené materiály a obľúbené hračky..

Pri výbere správneho nábytku do detskej izby samozrejme dosť dôležitú úlohu zohráva názor a priania vašich detí. Nepodceňujte to a dávajte na to obzvlášť pozor, najmä u detí od 3 rokov. Zariaďte detskú izbu láskyplne a s veľkou dávkou trpezlivosti a vytvorte svojim najmenším dokonalé pohodlie a podmienky na hranie.

úložný priestor pre nábytok do škôlky