Správny krém na tvár prispieva k dobrej starostlivosti o tvár

Starostlivosť o pokožku tváre je vo všeobecnosti neoddeliteľnou súčasťou starostlivosti o pleť. Preto sme v našom dnešnom článku zamerali dôležitosť starostlivosti o tvár. Každá pokožka je iná: Má svoje vlastné charakteristiky a podľa toho odlišné potreby starostlivosti. Vždy je dôležité zabezpečiť, aby pokožka obsahovala dostatok vlhkosti. Vo všeobecnosti by ste však mali rozlišovať medzi zdravou a nezdravou pokožkou. V prípade choroby je potom potrebná konzultácia s dermatológom. A pri zdravej pokožke je správny krém na tvár tiež dôležitým predpokladom dobrej starostlivosti o tvár.

vyberte krém na tvár, dávajte pozor na typ pokožky

Nepodceňujte starostlivosť o tvár

Žiarivá, pevná pokožka. Kto o tom nesníva? Ale často sa stáva, že pokožka tváre sa zmení pod rôznymi vnútornými a vonkajšími vplyvmi. Pretože pokožka na tvári je v skutočnosti oveľa tenšia a citlivejšia. Strava, stres a hormonálne zmeny majú obrovský vplyv na našu pokožku. Mal by sa vziať do úvahy dokonca aj prirodzený proces zrenia. Na druhej strane sú UV žiarenie, rôzne ošetrujúce prostriedky, ako aj teplo a chlad ďalšie faktory, ktoré určujú stav pokožky. Našťastie má koža prirodzené obranné mechanizmy, ktoré zadržiavajú v koži vlhkosť. Napriek tomu je rovnováha medzi vlhkosťou a tukom často z vyššie uvedených dôvodov nevyrovnaná a je potrebné urobiť niečo pre obnovenie rovnováhy. Okrem toho je pri starostlivosti o tvár dôležité vziať do úvahy príslušný stav pokožky.

Okrem toho naša pokožka tváre veľa prezrádza o nás a predovšetkým o našom zdravotnom stave. Aby ste si užili krásnu a zdravú pokožku, musíte vynaložiť úsilie a oceniť vhodnú starostlivosť o tvár. Kľúčovú úlohu tu zohrávajú vysokokvalitné kozmetické výrobky. Existuje nespočetné množstvo prípravkov na starostlivosť o pleť na tvár. Predovšetkým je dôležité určiť, k akému typu pokožky patríte. Až potom si môžete vyberať z ponúk na trhu. Asambeauty je internetový obchod, kde nájdete vysokokvalitné kozmetické výrobky vrátane rôznych krémov pre každý typ pleti. Tu sa kladie veľký dôraz na účinnosť a znášanlivosť. Voľbou a Krém na tvár od M. Asam rozhodnite sa, ťažíte z vlastností týchto kozmetických výrobkov, ktoré zvýrazňujú vašu individuálnu krásu. Pretože kontrola kvality je pre túto spoločnosť veľmi dôležitá.

krém na tvár faktory typu tváre pokožka tváre

Existujú rôzne krémy na tvár pre rôzne typy pleti?

Odpoveď je jasná "Áno". Vek teda nie je najdôležitejším faktorom pri výbere krému. Oveľa dôležitejšie sú potreby vlastnej pokožky. Základný stav pokožky tváre je preto pre krém na tvár obzvlášť dôležitý. Ale predovšetkým je dôležité určiť, aký typ pokožky máme.

Mastnú pleť

Takáto pokožka je náchylná na kazy, a preto sa pre ňu často používa termín poškodená koža. Na pokrytie povrchu pokožky sa produkuje príliš veľa kožného tuku. To upcháva póry a často vedie k čiernym bodkám. Je dôležité vybrať si nemastný krém, ktorý nezaťažuje pokožku.

Suchá koža

Drsné a niekedy šupinaté. Tak by ste mohli opísať tento typ pokožky. Takáto koža môže byť podráždená alebo podráždená rýchlo, preto potrebuje veľa vlahy. Krémy, ktoré obsahujú veľa ceramidov a lipidov, sú veľmi vhodné pre suchú pokožku tváre.

Citlivá pokožka, ktorá je náchylná na podráždenie

Pre túto pokožku je typické začervenanie a pocit pnutia, ktoré môžu vzniknúť z rôznych dôvodov. Napríklad po nanesení krému alebo keď sú teplotné výkyvy. Potrebuje miernu starostlivosť.

Kombinovaná koža

Pri zmiešanej pokožke sú líca suché a T-zóna, teda čelo, nos a brada, má mastný lesk. Často sú pupienky alebo akné. Na túto pokožku by sa dal použiť krém na tvár s kyselinou hyalurónovou. Tiež je dobré použiť niekoľkokrát týždenne hydratačný krém s ceramidmi bohatší na živiny.

Normálna koža

Normálna pokožka je veľmi jednoduchá. Napriek tomu sa oň musí aj náležite starať, aby ostalo jemne pórovité a jemné. Osviežte svoju tvár hydratačným krémom, ktorý dodáva pokožke dôležité živiny.

krém na tvár zodpovedajúci krém zistite svoje vlastné potreby

Krém na tvár používajte každý deň?

Tvár potrebuje inú starostlivosť o pleť ako telo. Existujú však rôzne názory na správnu starostlivosť o tvár. Všetci sa však zhodujú na dôležitosti čistenia tváre. Pretože pravidelné čistenie je nevyhnutné pre zdravie pokožky tváre. V závislosti od ročného obdobia musíte zodpovedajúcim spôsobom chrániť aj pokožku tváre. Denný krém je teda dôležitý ako v lete, tak aj v zime. Mnoho žien bohužiaľ dáva príliš veľa krému a make -upu. Preto koži namiesto toho, aby jej pomáhali, škodia. Takže by bolo dobré nechať čas od času pokožku tváre bez denného krému a make-upu. Starostlivosť o pokožku je v konečnom dôsledku nezdravá.

Je tiež dôležité správne aplikovať denný a nočný krém. Chybou krásy je používať denný krém na noc. Pretože v noci pokožka tváre potrebuje bohaté prísady, ktoré sú v skutočnosti obsiahnuté v nočnom kréme.

krém na tvár zodpovedajúci starostlivosti o tvár starostlivosť o pleť krása

Záver: Koža je orgán a musíme sa o ňu starať. Líši sa od človeka k človeku a inak reaguje aj na vonkajšie vplyvy. Bez ohľadu na dôvody, pre ktoré je pokožka mimo prirodzenej rovnováhy, je dôležité ju podporovať správnou starostlivosťou. Preto je potrebné nájsť krém, ktorý je prispôsobený osobným potrebám našej pokožky.

krém na tvár starostlivosť o pokožku tváre pre vlhkosť