Dokonalý pohyblivý zoznam: už na nič nezabudnete!

Sťahovanie je vždy veľkou výzvou, ktorú je možné zvládnuť iba s premysleným plánovaním a podrobným zoznamom ťahov. Pretože nie je neobvyklé, že nový domov je vzdialený niekoľko kilometrov od starého bydliska, čo znamená, že rýchle dobiehanie zameškaného sa stáva časovo náročnou a nákladnou záležitosťou. Ale dokonca aj pohyb v rámci toho istého mesta, miesta alebo jedného Presun do Augsburgu vyžaduje dôkladnú prípravu, aby bolo možné dokončiť pohyb čo najrýchlejšie a hlavne uvoľnené. Pre plynulý pohyb preto uvádzame nižšie užitočný zoznam pohybov, ktorý obsahuje všetky body potrebné pre pohyb bez stresu.

sťahovanie kancelárie

1. Prvá fáza príprav na premiestnenie

Všeobecným pokynom pre dobre pripravený ťah je začať so všetkými prípravami čo najskôr, pretože tento proces je ľahký pre vaše nervy a v konečnom dôsledku šetrí veľa peňazí a času.

Prvá vec, ktorú musíte urobiť, je včasné ukončenie nájomnej zmluvy a stanovenie dátumu obhliadky bytu. Potom je možné nastaviť dátum sťahovania a v prípade potreby je možné získať prvé ponuky od profesionálnych sťahovacích spoločností.

Ak nechcete zamestnať sťahovaciu spoločnosť, môžete sa presťahovať aj s pomocou priateľov, príbuzných alebo nápomocných kolegov. Ďalšou možnosťou lacných pomocníkov pri sťahovaní sú študenti, ktorí sú zvyčajne k dispozícii na rezerváciu prostredníctvom určitých internetových platforiem. Teraz je dôležité zorganizovať vhodné vozidlo na pohyb.

Ak sa pohybujete bez sťahujúcej sa spoločnosti, sú v závislosti od rozsahu celého sťahovania vhodné priestranné dodávky alebo nákladné autá. Ak nemáte vlastné vozidlo, stojí za to sa opýtať medzi priateľmi alebo si požičať pohybujúce sa vozidlo. Aj tu má zmysel začať hľadanie veľmi skoro, aby ste si v požadovaný dátum požičali správne auto.

Najmite si sťahovaciu spoločnosť

2. Druhá fáza príprav na premiestnenie

V druhej fáze príprav na sťahovanie sa zadá špedícia spoločnosti Swiss Post a v prípade potreby sa zmení alebo znova zaregistruje existujúci poskytovateľ internetu a telefónu, to isté platí pre dodávateľov vody, plynu a elektriny. Potom by ste počas presunu mali podať žiadosť o dni dovolenky.

3. Tretia fáza príprav na premiestnenie

Teraz ide o vytriedenie nepotrebných predmetov a už zabalenie použiteľných vecí do škatúľ. Zbytočné veci sú vhodné buď na rozdávanie, na predaj na online platformách alebo na odovzdanie v recyklačnom stredisku. V prípade väčšieho množstva sa väčšinou vyplatí najať si spoločnosť s objemným tovarom. Aby ste v deň sťahovania nezažili žiadne škaredé prekvapenia s parkovacími miestami pred domom, oplatí sa vopred požiadať o špeciálne parkovacie povolenie a dočasnú zákazovú značku.

Aby bolo možné bezpečne zabaliť všetky veci a cennosti, je potrebné teraz zaobstarať dostatok obalových materiálov, ako sú pohyblivé škatule a lepiaca páska. Väčšie kusy nábytku je potrebné rozobrať a zavesené svietidlá zavesiť a nahradiť jednoduchými podlahovými svietidlami alebo jednoduchými zásuvkami so žiarovkami. Ak je potrebné byt zrekonštruovať, vhodné materiály by mali byť na nákupnom zozname.

pohyblivé tipy

4. Zmena adresy: oznámte nám novú adresu

Nová adresa bude teraz oznámená priateľom, príbuzným, kolegom, poisťovniam, zamestnávateľovi, predchádzajúcemu prenajímateľovi, bankám, klubom a škôlkam alebo školám.

5. Zoznam úloh tesne pred vysťahovaním z bytu

Krátko pred vysťahovaním z bytu by ste mali chladničku a, ak sú k dispozícii, ďalšie chladiace zariadenia odmraziť a úplne vyprázdniť. Aby bolo možné pohyblivých pomocníkov dobre kŕmiť, malo by byť k dispozícii dostatok nápojov a jedla.

6. Úlohy počas pohybu

Teraz bude sťahovanie čoskoro hotové a aby sa nič nepokazilo, je potrebné vyčistiť predchádzajúci byt, odovzdať prenajímateľovi kľúč od bytu, nechať si odovzdať odovzdávací protokol, prečítať elektromer a potom nahlásiť odpočet elektromera na dodávateľa elektriny a nakoniec menovku na schránke a zvonček pri dverách.

sťahovanie s rodinou

7. Úlohy po presťahovaní

Sťahovanie je konečne hotové, nový byt je obsadený, teraz sa stačí len zaregistrovať na matrike obyvateľov, preregistrovať auto a potom je všetko o vybalení, prvom príchode a relaxe.

sťahovanie pre dvoch