Sklenené deliace steny pre kanceláriu, prax a domácnosť: stojí za to ich poznať a niektoré výhody na prvý pohľad

Od kancelárskych buniek po kúpeľňové priečky, sklenené priečky hrajú hlavnú úlohu v modernom obývacom, cvičnom a kancelárskom zariadení. Priečku je možné postaviť z rôznych typov sklenených a kovových komponentov, čo jej umožňuje prispôsobiť ju konkrétnym potrebám a preferenciám. Viac informácií o moderných sklenených priečkach nájdete nižšie…

Sklenené deliace steny pre kanceláriu, prax a domácnosť 2

Čo je sklenená priečka?

Sklenená priečka je vnútorná stenová konštrukcia, ktorá pozostáva predovšetkým zo skla alebo sklenenej alternatívy. Sklenené panely sú spojené s kovovými rámami, žľabmi a / alebo konzolami, aby sa vytvorili vlastné, nenosné steny, ktoré môžu slúžiť ako kancelárske priečky, steny do kúpeľne, systémy sklenených stien a mnoho ďalších. Sklenená deliaca stena sa stala obzvlášť obľúbenou v modernom kancelárskom dizajne a cvičnom zariadení a používa sa v kancelárskych kabínach, konferenčných miestnostiach a vstupných priestoroch. Ale držte sa aj v obývacej časti Priečky zo skla Sťahovanie – nielen ako deliaca stena v kúpeľni, ale aj ako kreatívne riešenie dizajnu v malom byte alebo dome s otvoreným plánom. Existuje pre nich priestor aj vonku, napríklad ako záhradné deliace steny.

Posuvné dvere S3000 sym

Sklenené priečky sú preto univerzálne a sú znakom moderného dizajnu. Môžu byť štandardné alebo vyrobené na mieru. Glasprofi24 je napríklad spoločnosť vyrábajúca sklenené deliace steny podľa individuálnych požiadaviek zákazníkov, ktorá vyrába vysokokvalitné a vizuálne príťažlivé sklárske výrobky. Spoločnosť má vlastnú zámočnícku predajňu, v ktorej sa vyrábajú prispôsobené riešenia z nehrdzavejúcej ocele pre sklenené výrobky. Ak teda chcete sklenenú priečku na mieru, dôverujte odborníkom. Kvalita je zaručená!

Sklenené deliace steny pre kanceláriu, prax a domácnosť. Zaujímavosti Glasprofi24

Zdroj obrázku © Glasprofi24

Aké sú výhody sklenenej priečky?

Sklenená priečka ponúka množstvo výhod:

  • S čírymi sklenenými panelmi môžete vymedziť jednotlivé oblasti bez toho, aby ste ovplyvnili otvorený pocit priestoru.
  • Ak prirodzené svetlo vstupujúce oknami môže voľne prúdiť cez sklenenú priečku, je potrebných menej svietidiel.
  • Transparentné kancelárske priečky podporujú transparentnosť, komunikáciu s kolegami a kontakt so zákazníkmi.
  • Malé domy a byty sa cítia väčšie, keď nie sú jedným Rigipsstena sa používa stena z číreho skla.
  • Sklenené steny šetria priestor a vyžadujú menej podlahovej plochy ako konvenčné konštrukcie.
  • Mnoho systémov sklenených stien je možné ľahko premiestniť alebo odstrániť.
  • Použitím nepriehľadného alebo nepriehľadného skla môžete vytvoriť praktickú alebo dekoratívnu priečku, ktorá ponúka súkromie alebo skrýva neatraktívne vlastnosti miestnosti..
  • Deliace steny zo skla je možné prispôsobiť mnohým rôznym miestnostiam a nápadom na dizajn.
  • Sklo je necitlivé na škvrny a hladké povrchy z číreho skla sa dajú ľahko čistiť a dezinfikovať.

Sklenené priečky pre kanceláriu, prax a domácnosť Glasprofi24

Zdroj obrázku © Glasprofi24

Aké typy sklenených stien a sklenených priečok existujú?

Deliace steny zo skla siahajú od malých obrazoviek ochrany osobných údajov až po rozsiahle stenové systémy. Môžu byť vyrobené z rôznych typov skiel a môžu byť zarámované alebo bezrámové. Navyše veľkosť a konfiguráciu sklených tabúľ je možné prispôsobiť tak, aby zodpovedali mnohým dizajnovým schémam. Niektoré z najobľúbenejších typov sklenených priečok sú sklenené panely, sklenené rozdeľovače miestností a systémy sklenených stien.

Sklenené deliace steny pre kanceláriu, prax a domácnosť

Ako sa čistia sklenené priečky?

Pri čistení sklenených priečok je dôležité pracovať zhora nadol. To zaisťuje, že na skle nezostanú žiadne pruhy a že špinavá voda nemôže kvapkať na oblasti, ktoré už boli vyčistené.

Na odstránenie odolných škvŕn na sklenenej stene použite sódu bikarbónu a starú zubnú kefku. Roztok bieleho octu a destilovanej vody v rovnakých častiach môže tiež pomôcť so škvrnami na zakalených sklenených priečkach.

Veľmi dôležitý je aj výber vhodnej utierky. Utierky z mikrovlákna sú najúčinnejšie, pretože absorbujú čistiacu tekutinu a zároveň zaisťujú, že na sklenenej stene nezostanú žiadne pruhy.

Ak majú vaše sklenené priečky sklon k tvorbe prachu, je ideálne ich zotrieť suchou papierovou utierkou. Týmto spôsobom je možné rýchlo a ľahko odstrániť nahromadenie prachu a na skle nezostanú žiadne šmuhy.